Haber

İstanbul Beylikdüzü’nden ‘salgın’a karşı özel çalışma

İSTANBUL (İGFA) – İstanbul Beylikdüzü Belediyesi tarafından Hatay İskenderun’da 70 dönümlük alan üzerine kurulan çadır kentte olası salgın hastalıklara karşı ilaçlama ve ilaçlama çalışmalarına başlandı. Genel alanlar, tuvaletler, duşlar ve çadırlar başta olmak üzere tüm alanlar Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı gruplar tarafından ilaçlama yapılarak dezenfekte edilmektedir.

Beylikdüzü Belediyesi, iki büyük depremin ardından depremzedelerin barınması amacıyla Hatay İskenderun’da kurduğu çadır kentte ilaçlama ve ilaçlama çalışmalarına başladı. Olası salgın hastalıklara karşı önlem alan Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri; tuvalet, duş, ortak kullanım alanları ve çadırlarda kapsamlı bir dezenfeksiyon ve dezenfeksiyon çalışması yürütmektedir. Bölgedeki eğitimli çalışanlar tam donanımlı ekipmanları ile kemirgen ve böceklere karşı da ilaçlama yapmaktadır.

Bölgede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aktaran Veteriner İşleri Müdürü Ertuğrul Tunçel, “Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntı hepimizi derinden sarstı. Beylikdüzü Belediyesi olarak ilk andan itibaren yardım ve takviyelerimizi sürdürdük. Hatay’da kurduğumuz çadır kentimizde yaşam kesintisiz devam ediyor. Bu süreçte bölgede hayata tutunan depremzedelerin karşı karşıya olduğu bir tehlike daha var. Salgın hastalıklardır. Salgın hastalıklardan korunmanın en değerli yolu kişisel hijyenden geçiyor. Aynı zamanda haşerelerin neden olduğu salgın hastalıklara da dikkat etmek gerekir. Çadır kentimizde deprem sonrası ortaya çıkabilecek enfeksiyon ve salgın hastalıklara karşı gerekli tüm önlemleri aldık. Ekiplerimiz sahada kapsamlı bir ilaçlama ve ilaçlama çalışması yürütüyor.”

hayrathaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu