Teknoloji

Microsoft’tan Windows 10 kullanıcılarına 21H2 uyarısı geldi

Windows 10’un (22H2) en son sürümüne yükseltme yapmamış kullanıcılar Yakında bu güncellemeyi yapmak zorunda kalacak gibi görünüyor. Neowin’in bildirdiği üzere Microsoft, 13 Haziran’da Windows 10 21H2 ekini sonlandıracağını belirten bir hatırlatma yayınladı.

Haziran 2023 güvenlik güncellemesi, 21H2’de kalanlar için son güncelleme olacak. . Bundan sonra özellik güncellemeleri veya güvenlik düzeltmeleri olmayacak. Daha fazla güncelleme isteyen kişilerin Windows 10 22H2’ye yükseltmesi gerekiyor. Microsoft, ” Her zaman olduğu gibi, cihazlarınızı Windows 10’un en son sürümüne güncellemenizi veya uygun cihazları Windows 11’e yükseltmenizi öneririz.” diyor.

Microsoft’un bu noktada Windows 11’e yükseltme seçeneğini size hatırlatma fırsatını kullanması şaşırtıcı değil. Tabii ki bilgisayarınız Windows 11 sistem gereksinimlerini karşılamıyorsa son işletim sistemine yükseltmeniz pek mantıklı olmayacaktır. Ayrıca Microsoft’un Windows 11’de özellikle arayüz konusunda aldığı bazı kararları beğenmeyenlerin de olduğu bir gerçek.

Ancak tercihiniz ne olursa olsun, bu güncelleme Windows 10 kullanıcıları için tarihteki son güncellemedir. Microsoft kısa süre önce bu güncellemenin eski işletim sistemi için son özellik güncellemesi olduğunu duyurduğundan, 22H2’den sonra daha yeni bir sürüm kullanılamayacak. Şu andan itibaren, işletim sisteminin Ekim 2025’teki yerinin sonuna kadar Windows 10 için yalnızca aylık güvenlik güncellemeleri sunulacak.

alacamajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu