Haber

MOTOSİKLETİN ÖLÜMÜNE NEDEN OLAN SÜRÜCÜ KALDI, YAKINLARI TEPKİ VERDİ

KÜÇÜKÇEKMECE’de yasak yeri geçerek motosiklet sürücüsü Sezer Milyon’a çarparak ölümüne neden olan Batuhan B., adı kontrol edilerek serbest bırakıldı. Adliye önünde toplanan yakınları karara tepki gösterdi.

Küçükçekmece’de 20 Temmuz 2022’de meydana gelen kazada Batuhan B., otomobiliyle virajı ihlal ederek Sezer Milyon yönetimindeki motosiklete çarptı. Motokurye Sezer Milyon, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede 4 Ocak’ta hayatını kaybetti. Zanlı Batuhan B., çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Sezer Milyon’un ailesi, avukatı ve motosikletli kurye arkadaşları mahkemenin kararını protesto etmek için Küçükçekmece Adliyesi önünde basın açıklaması yaptı.

VICTOR ARTIK BİZİMLE DEĞİL

Basın açıklaması yapan Million’un avukatı İyaz Çimen, “Yargılamalar sonucunda faillere verilen cezalar adeta kağıt üzerinde. Olayın faili tedbir amaçlı sadece haftada bir serbest bırakıldı. Mağdur artık aramızda değil, bu olaya verilecek yanıtın bu olmadığını tüm toplum olarak kabul ediyoruz ve bir düzenleme bekliyoruz” dedi.

ŞİMDİ DIŞARIDA RAHAT OLMALILAR

Kuryeler Konfederasyonu Başkanı Murat Tomris ise sürücünün gözetim şartıyla serbest bırakılması kararına tepki göstererek, “İstatistiklere göre hem bisikletli hem de motosikletli 600’ün üzerinde kurye kardeşim tutuklandı. son 3 yılda hayatını kaybetti. Bir trafik kazasında, bir araca kasten çarpmanın bedeli, kurtulup dolaşmak olmamalı. Cezasını çekmeli, bu sürücüler artık dışarıda rahat etmemelidir. Ölen kardeşlerimizin yaş ortalaması 19 ile 27 arasındadır. Onlar vatanı ve aileleri için canla başla çalışan küçük kardeşlerimizdir. Alkollü araç kullanarak ölümlü kazalara neden olan sürücüler ücretsizdir. Sabah evden çıktığımızda bir daha geri dönemeyeceğimizden korkarız. Ailelerimiz bizi işe göndermeye korkuyor. Hem motosiklet camiası hem de motosiklet sürücüleri olarak tek dileğimiz trafik kazasında kasten ölüme ceza olarak özgür ya da kontrollü özgürlük olmasın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu