Haber

Muğla’da Dalgıçlarla Hayalet Ağ Temizliği Yapıldı

MUĞLA İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Bodrum’da dalgıçlarla hayalet ağ temizliği yapıldı. Sualtında drone kullanılarak yapılan temizlik çalışmasında denizden 8 bin metrekarelik hayalet ağ çıkarıldı. Dalgıçların çalışmaları bir su altı kamerası tarafından kaydedildi.

Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Türkbükü açıklarında hayalet ağ temizliği yapıldı. Etkinliğe İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak ile çok sayıda denizci katıldı. Su altı drone ile hayalet ağların bulunduğu alan keşfedildi. Keşfin ardından İl Tarım ve Orman Müdürlüğü bünyesinde görev yapan 6 dalgıç, hayalet ağ paketine başladı. Yaklaşık 2 saat süren çalışmanın ardından denizden tekneye alınan toplam 8 bin metrekarelik hayalet ağ Türkbükü Balıkçı Barınağı’na getirildi.

‘DENİZ PAKETİNİ SAKLAMAYA ADAYIZ’

Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak, “Bodrum koyları, iğne atsanız dahi Muğla kıyıları ve koyları yıkılmayacak şekilde teknelere ev sahipliği yapıyor. Bu denizlerdeki kirliliği artırabilecek bir konu. Denizlerdeki biyolojik çeşitliliğe de zarar verebilecek bir durum. Bu durumda mottomuz hep ‘Denizleri kirletmemek, denizi kirletmeme sorumluluğumuz var’ oldu.’ “Birlikte taşımalıyız. Dalgıç arkadaşlarımız 8 bin metrekarelik hayalet ağı denizden temizledi. Başka Muğla, öteki Türkiye yok ama başka mavi vatan da yok. 1500 kilometrelik sahil şeridini ve yeryüzü cennetimiz Muğla’nın denizlerini sonuna kadar bir arada tutmakta kararlıyız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu