Haber

Türkiye ve BM-Habitat işbirliği toplantısı

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Birleşmiş Milletler (BM) Habitat İcra Direktörü Maimunah Mohd Sharif ve beraberindeki heyet ile görüşmeye geldi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre; Yumaklı, bakanlıkta yaptığı görüşmede, Türkiye’nin son dönemde ivme kazanan BM-Habitat işbirliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Habitat Dünya Kentler Günü Zirvesi’ne İstanbul Üsküdar Belediyesi’nin ev sahipliği yapmak üzere seçilmesinden dolayı memnuniyet duyduğunu belirten Yumaklı, “Bakanlık olarak sürdürülebilir şehircilik açısından kent tarımı ve kent ormanlarının yaygınlaştırılması amacıyla çalışmalar yürütüyoruz.” Yumaklı, Bakanlığın sorumluluğunun sürdürülebilir ormancılığı, gıda güvenliğini ve güvenilirliğini geliştirmek olduğuna işaret ederek, bir süre önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde ‘Su Projesi’ başlattıklarına dikkat çekti. Verimlilik Seferberliği’ olarak Bakanlık. Yine Emine Erdoğan liderliğinde yürütülen ‘Sıfır Atık Projesi’ kadar ‘Su Verimliliği Seferberliği’nin de önemli olduğunu belirten Yumaklı, “Her iki projeyi de uluslararası platformda devam ettirme imkanı bulabileceğimizi düşünüyorum. dünyaya örnek.” Bakan Yumaklı, BM Habitat ile işbirliği imkanlarının geliştirilmesine katkıda bulunmaya hazır olduklarını sözlerine ekledi. UN-Habitat İcra Direktörü Sharif, tüm dünyada su ve gıda güvenliği konularının öneminin arttığını belirterek, Türkiye’nin bu alanda değerli çalışmalar yürüttüğünü kaydetti.

Şerif, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan liderliğinde yürütülen projeleri yakından takip ettiklerini belirterek, Tarım ve Orman Bakanlığı ile iş birliğini geliştirmek istediklerini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu